Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

ESSE for Bodies Prague 2020 with Dr. Andrew Gardella

March 29, 2020 @ 6:30 pm - March 31, 2020 @ 5:30 pm

Čeština po angličtině – Русский текст внизу

Energetic Synthesis of Structural Embodiment (ESSE) is a unique body work that combines Access Consciousness™ with hands on manipulation techniques targeting the connective fascial tissue and energetic systems located throughout every inch of the body.

ESSE is designed to create changes in the structure and form of the body resulting in an ease with movement, function and the energetic body systems. Scientific research illustrates that the fascial system responds to a question. The tools of Access Consciousness™ invite you to be in the question in all aspects of your life and your body.

Pre-requisites: none

Facilitator: Dr. Andrew Gardella

CZECH:
Energetická syntéza strukturálního vtělení (ESSE) je jedinečný způsob práce s těly, který kombinuje Access Consciousness™ s ruční manipulační technikou zaměřenou na pojivové tkáně a energetické systémy umístěné po celém těle.

ESSE je navržen tak, aby vytvořil změny ve struktuře a tvaru těla, což má za následek snadnější pohyb a více lehkosti ve funkci různých energetických systémů. Vědecký výzkum ilustruje, že fasciální systém reaguje na otázku. Nástroje programu Access Consciousness™ vás zvou, abyste byli v otázce ve všech aspektech vašeho života a vašeho těla.

Předpoklady: žádné

Details

Start:
March 29, 2020 @ 6:30 pm
End:
March 31, 2020 @ 5:30 pm

Venue

Prague
Prague, Czech Republic

Organizer

Andrew Gardella
Email:
info@andrewgardella.com